Remigiusz Mróz z każdą nową powieścią wysoko stawia poprzeczkę a jego kryminały to twórczość z najwyższej półki. Pisarz już przyzwyczaił mnie do tego, że kiedy sięgam po jego premierową książkę, to wiem, że czeka mnie rewelacyjna lektura. Szepty spoza nicości ze strony www.taniaksiazka.pl utwierdziły mnie tylko w tym przekonaniu.

“Szepty spoza nicości” – książka, która zapewnia niezapomniane chwile

Nie ukrywam, że wyczekiwałem trzeciej części cyklu o patomorfologu Sewerynie Zaorskim. Poprzednie dwie czytałem z wielkimi emocjami i nie mogłem się doczekać kolejnej odsłony. Jako że tamte powieści to doskonałe dzieła także przed nabyciem tej książki zastanawiałem się, czy forma zostanie utrzymana. Ewentualne wątpliwości zostały szybko rozwiane praktycznie od samego początku czytania. Mimo to jak wiadomo, z opinią warto wstrzymać się do momentu zakończenia lektury, co też uczyniłem. I mogę po przeczytaniu śmiało stwierdzić, że wszystkie dotychczasowe części cyklu są świetnymi powieściami w swoim gatunku.

W najnowszej książce nie brakuje tego wszystkiego, do czego autor zdążył już przyzwyczaić swoich czytelników. Jest doskonała fabuła, zaskakujące wątki i przede wszystkim emocjonalna przejażdżka. Jak zwykle nie zabrakło wyśmienicie przygotowanej kryminalnej sprawy. Zaorski postanawia sprzedać dom w Żeromicach i nie spodziewa się żadnych problemów ani nie zamierza zostać w mieście dłużej, niż powinien. Chce tylko jak najszybciej załatwić formalności i wyjechać. Niestety okazuje się, że z jakichś powodów cała procedura się przeciąga. Wygląda na to, że ktoś robi to celowo. Zaorski zaczyna to dostrzegać, z tym że nie ma pojęcia, dlaczego on stał się celem tego czynu.

Wszystko zaczyna nabierać tempa, kiedy w tym samym dniu policja odbiera wiadomość od anonimowego nadawcy. Przekazana informacja jest makabryczna. W sąsiadujących z miastem lasach znaleziono poćwiartowane zwłoki mężczyzny. Początkowo Zaorski nie ma zamiaru uczestniczyć w śledztwie, lecz zmienia zdanie, kiedy z prośbą o pomoc zwraca się do niego Kaja Burzyńska. Bohater książki nie potrafi i nie chce jej odmówić. Tak zaczyna się śledztwo, które ujawni wiele szokujących sekretów.

Kto uwielbia kryminały, nie może ominąć tej książki


To intrygująca powieść, która nie tylko porusza aspekty kryminalne. Znalazło się miejsce dla tajemnicy z przeszłości i odniesień do historii – ze wskazaniem na II wojnę światową, III Rzeszę i okultyzm. Wszystko to składa się na powieść mocną pod względem treści i jednocześnie wciągającą. Z kolei finał to istny strzał w dziesiątkę i zaskoczenie. Po skończeniu czytania pozostaje głód i chęć na kolejną część, której już z niecierpliwością wypatruję.